Ana SayfaOyunTekken X Street Fighter Ölmedi, Serinin Patronu Alıntıların Yanlış Tercüme Edildiğini Söylüyor

Tekken X Street Fighter Ölmedi, Serinin Patronu Alıntıların Yanlış Tercüme Edildiğini Söylüyor

Tekken X Street Fighter ölmedi, serinin patronu alıntıların yanlış tercüme edildiğini söylüyor.


Tekken patronu Katsuhiro Harada, uzun süredir uykuda olan Tekken X Street Fighter‘ın resmi olarak iptal edildiğini söyleyen yeni bir video için özür diledi – altyazıların yanlış çevrildiğini ve projenin “beklemede” kaldığını açıkladı.

Tekken X Street Fighter Ölmedi, Serinin Patronu Alıntıların Yanlış Tercüme Edildiğini Söylüyor
Tekken X Street Fighter Ölmedi, Serinin Patronu Alıntıların Yanlış Tercüme Edildiğini Söylüyor

Yanlış Tercüme

Hikaye, Tekken dizisinin başrolündeki kişinin Harada’s Bar adlı talk show’un bir bölümünde söylediklerinin, “Geliştirme durdu ama yaklaşık yüzde 30’unu bitirdik. Bunu göstermek istedik ama proje öldü.” şeklinde çevirilmesiyle başladı.

2010’da duyurulmasına ve hiçbir zaman piyasaya sürülmemesine rağmen, oyun hiçbir zaman resmen iptal edilmedi ve çoğu kişi bunu şimdi olduğu gibi anladı.

Çevirinin Doğrusu

Harada şimdi bir bildiri yayınladı ve asıl sözlerinin projenin duraklamada kaldığı olduğunu açıklayarak, gerçek çevirinin şöyle olması gerektiğini söyledi: “Geliştirmenin %30’a kadarı devam ediyordu, ancak şimdi hala beklemede.” Bunun, projenin statüsünü hiç değiştirmediği anlamına geldiğini ve bunun “bizim ve sizin için iyi bir şey olmadığını” kabul ettiğini ekledi.

Advance Wars, Switch’e 3D Remake ile Geliyor

Harada, projenin bir gün gerçeğe dönüşmesini hâlâ umduğunu söyleyerek sözlerini tamamladı.

Fırsat ortaya çıktığında TKxSF’nin geliştirmeye devam edeceğinden hala umutluyuz. Ancak böyle bir unvan sadece bir şirketin pazarlama ve markalaşma kolaylığı için taşınamaz ve birbirlerinin geliştirme kaynaklarını da etkiler. Şimdilik sadece doğru fırsatı bekliyoruz.

Tekken x Street Fighter

Tekken x Street Fighter, 11 yıl önce eşlik eden oyun Street Fighter x Tekken ile birlikte duyurulmuştu. İkinci proje, Tekken karakterlerinin yanı sıra Street Fighter mekaniğini kullanan bir 2D dövüş oyunu olan 2012‘de geldi. Hareketsiz takip fikri tersine çevirecek ve Street Fighter karakterlerini Tekken’in 3D sistemine bırakacaktı.

Son Söz

Yıllardır oyunun, çalışma durdurulmadan önce tamamlanma oranının yalnızca %30‘a ulaştığını biliyorduk ve Harada daha önce Tekken 7‘nin devam eden başarısından (ve sürekli güncellemelerden) sonra Tekken x Street Fighter‘ın “haklı çıkarmanın daha zor” olduğunu söylemişti. Harada dedi ki:

Mantıklı ve ticari düşünme, gerçekten yapmam gerekip gerekmediğini merak etmemi sağlıyor.

Kaynak: Tekken X Street Fighter Isn’t Dead, Series Boss Says Quotes Were Mistranslated

RELATED ARTICLES

En Popüler