Nintendo’dan Super Mario 3D All-Stars Oyun Koleksiyonu

18 Eylül 2020‘de Nintendo, Switch hibrit konsolu için Super Mario 3D All-Stars oyun koleksiyonunu yayınlamayı planlıyor. Daha önce yalnızca eski platformlarda mevcut olan ünlü (eski) tesisatçı ile üç klasik oyunu içeriyor.

Nintendo'dan Super Mario 3D All-Stars Oyun Koleksiyonu
Nintendo’dan Super Mario 3D All-Stars Oyun Koleksiyonu

Super Mario 64

Üç oyunun en eskisi, 1997 yılında N64 için piyasaya sürülen Super Mario 64, aynı zamanda serinin 3 boyutlu grafiklere sahip ilk bölümü. Her zaman olduğu gibi, Prenses Şeftali‘yi kurtarmakla ilgili – ancak her şeyden önce bıyık sakallı oyuncular her yöne özgürce hareket edebiliyor. Yeni sürüm, daha yüksek çözünürlüklü grafikler sunuyor, ancak yine de 4:3 formatında gösterilmekte.

Super Mario Sunshine

Koleksiyondaki ikinci oyun, 2002 yılında Gamecube için piyasaya sürülen Super Mario Sunshine. Aslında Mario Karayip sahillerinde tatilde, ama sonra kendini tam bir pakette buluyor – bu yüzden biraz karanlık.

Super Mario Sunshine, yüksek çözünürlüklü grafiklere ek olarak, orijinal 4: 3 formatında veya alternatif olarak 16: 9’da rekabet etme seçeneği sunar.

Super Mario Galaxy

All-Stars, 2007‘de Wii için piyasaya sürülen Super Mario Galaxy tarafından tamamlanıyor. Mario içinde galaksiler arası – gezegenden gezegene bile atlayabilir. Optimize edilmiş grafiklere ek olarak, her birinde bir Joycon olan iki kişi seçeneği olacak.

2017‘de Switch‘te çıkan Mario ile en son 3D oyun olan Super Mario Odyssey, derlemeye dahil edilmemiştir. İlginçtir ki, Nintendo, All-Stars‘ın yalnızca 31 Mart 2021‘e kadar satın alınabileceğini duyurdu.

Ancak bayilerin bıraktığı nüshaların gerçekten geri çekilip çekilmeyeceği bilinmemekte. Koleksiyonu o zamana kadar çevrimiçi mağazadan veya başka bir yerden satın alan herkes onu kullanabilir ve gerekirse süresiz olarak indirebilir.

Shiny Slowpoke, Pokémon GO’da Yayınlandı

Nintendo, revize edilmiş klasiklerle bir yıldönümünü kutluyor. 35 yıl önce, ilk Super Mario Bros Japonya‘da piyasaya çıktı. Kutlama yapmanın daha da fazla yolu var. Şubat 2021‘de, ilk olarak Wii U için yayınlanan Super Mario 3D World‘ün bir sürümü Switch için görünecek.

Sadece Nintendo Switch Online‘da 35 katılımcıyla bir tür Battle Royale olan Super Mario Bros. Kazanan, zıpla koşuda en uzun süre hayatta kalan kişi olacak.

Super Mario 3D All-Stars Oyun Koleksiyonu

Kaybedenler oturmak ve izlemek zorunda değil, ancak otomatik olarak diğer oyuncuların seviyesine çıkarlar. Mario ile diğer oyunlar için ekstralar da planlanıyor.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz