Ana SayfaOyunFinal Fantasy 16 Square Enix, Mevcut Motora Güvenecek

Final Fantasy 16 Square Enix, Mevcut Motora Güvenecek

Final Fantasy 16 hakkındaki söylentiler internette yeniden gün yüzüne çıktı. Buna göre Square Enix, rol oyunu için mevcut bir motora güvenmelidir. Varsayımlar şu anda Final Fantasy 7 Remake ve Kingdom Hearts 3‘te kullanılan Unreal Engine 4‘e dayanıyor.

Final Fantasy 16 Square Enix, Mevcut Motora Güvenecek
Final Fantasy 16 Square Enix, Mevcut Motora Güvenecek

Final Fantasy hakkındaki söylentiler internette yeniden gün yüzüne çıktı. Buna göre Square Enix, rol oyunu için mevcut bir motora güvenmelidir. Varsayımlar şu anda Final Fantasy 7 Remake ve Kingdom Hearts 3‘te kullanılan Unreal Engine 4‘ü gösteriyor.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, Final Fantasy 16‘nın ortaya çıktığına dair söylentiler yeniden patladı. Buna göre Final Fantasy 16, Final Fantasy 14 ekibi tarafından test edilmiş, mevcut bir motorla geliştirilecek.

Spekülasyona göre bu, Final Fantasy 7 Remake ve Kingdom Hearts 3‘te zaten kullanılmış olan Unreal Engine 4 olabilir. Bölüm 15‘ten bilinen Luminous Engine, ilk olarak Haziran ayında PS5 için sunulan Project Athia‘da kullanılacak.

Başlangıçta, Final Fantasy‘nin Project Athia ile birlikte ortaya çıkması gerekiyordu. Luminous Productions başlığı, görsel kalitesi nedeniyle şovun kadrosuna daha uygun olduğu için Square Enix‘in kısa bir süre önce bir tanıtım yapmamasına karar verdiği söyleniyor.

Çarşamba günü saat 22:00‘de yapılacak olan PS5 gösterisiyle, oyunun sunulması için bir şans var.

Final Fantasy 16 Sony’nin Sıradaki Özel Oyunu mu?

Project Athia‘nın lansmanda PlayStation 5 ve PC için özel olarak görünmesinden sonra, son zamanlarda Sony‘nin Final Fantasy ile benzer bir anlaşma yapmış olabileceği varsayımları yapıldı.

Böylece oyun, başlangıçta bir Xbox lansmanı olmadan da yapılabilir.

 

Shiny Slowpoke, Pokémon GO’da Yayınlandı

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En Popüler