Ana SayfaOyunAdvance Wars, Switch'e 3D Remake ile Geliyor

Advance Wars, Switch’e 3D Remake ile Geliyor

Advance Wars, Switch‘e 3D Remake ile geliyor. Nintendo, klasik taktik oyununa bir görünüm kazandırıyor.


Adı Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp ve Intelligent Systems tarafından geliştirilen strateji oyununa daha modern bir görünüm kazandırıyor. Nintendo Switch için bu yıl 12/3’te çıkacak.

Advance Wars, Switch'e 3D Remake ile Geliyor
Advance Wars, Switch’e 3D Remake ile Geliyor

Duyuruya göre bu remake, ilk oyunu ile Advance Wars 2: Black Hole Rising kampanyasını tek bir oyunda paketleyecek. İlginçtir, manzara hala orijinallerin hareketli estetiğini koruyor, ancak karakterlerin kendilerinde 3D grafikler var. Dünya üzerinde çok iyi görünüyor mu bilinmez ama bu bir zevk meselesi.

Advance Wars, Switch’e 3D Remake ile Geliyor

Bununla birlikte, birimlerin harekete geçtiği animasyonlar onlara çok çekici geliyor. Görünüşe göre bu, “sıfırdan” yeniden yapıldı. Keşke bu seride yeni bir oyun olsaydı, ancak Nintendo’nun seriyi tamamen geride bırakmamasına da güzel. Belki bu yeniden sürüm ilgi görürse seriye yeni bir ekleme yapılabilir?

This isn’t counting the many titles released for Japan, including the pre-GBA Famicom Wars games. All of which is to say, the franchise is certainly storied, but up until now, it almost seemed dead.

İlk Advance Wars oyunu Game Boy Advance için 2001‘de piyasaya sürüldü ve devamı 2003‘te çıktı. Ardından 2005’te bir Nintendo DS üyesi olan Advance Wars: Dual Strike geldi ve 2008‘de de Advance Wars: Days of Ruin.

GBA öncesi Famicom Wars oyunları da dahil olmak üzere Japonya için yayınlanan birçok oyunu saymayın. Hepsi bir yana şimdiki pakette bir hikaye var ancak şimdiye kadar neredeyse ölü gibiydi.

Mario Rabbids: Kingdom Battle, Devamı Nintendo Tarafından Sızdırıldı

Hiç kimse Nintendo‘nun yaptığı gibi adalet fikrini tam olarak yerine getirmedi. 2021 itibariyle, ortalama Advance Wars hayranını diziden umudunu kaybettiği için suçlayamayız – bu yüzden bu yeniden yapım E3‘te çok hoş bir sürpriz oldu. Elbette, Breath of the Wild 2 kadar etkileyici değil ancak Nintendo‘nun hala eski serilerini önemsediğini bilmek güzel.

Bu aynı zamanda diziye birçok yeni insanı da tanıtacağı anlamına geliyor. Eğer sizseniz, belki de bu oyun açıklaması ilginizi çekecektir:

Turuncu Yıldız Ordusu için taktik danışman olarak stratejik, sıra tabanlı savaşta bir orduya komuta edin. Kara, hava ve deniz birimlerini savaş alanında hareket ettirirken ve savaşın gidişatını değiştirmek için güçlü CO yeteneklerini açığa çıkarırken uzmanlığınıza ihtiyaç var. Zaferi güvence altına almak ve barışı korumak için düşman mangalarını alt edin ve kasabaları ve üsleri ele geçirin. İki kampanyada birimleri yönetirken oyunun kurallarını değiştiren araziye ve hava durumuna dikkat edin.

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En Popüler